7 lis 2010

nie taki Chińczyk straszny jak go malują…

mad

Przed nami zima. Jesień w połowie. Czymś trzeba zająć się w długie wieczory. Mad ostatnio zajął się graniem w gry planszowe! Tak bardzo się zajął, że na zajmowanie innymi rzeczami ledwie starcza mu czasu...

Mad usłyszał ostatnio, że jest socjopatą. Ciągle wisiał na Internecie. Nie odrywał oczu od monitora. Gadać też mu się jakoś nie chiało. Socjopata to ciężki zarzut, dlatego nieco się strapił i postanowił coś z tym zrobić. Postanowił wyciągnąć koleżków i pograć sobie z nimi... w gry planszowe. Wdrapał się na strych i wyciągnął planszowe klasyki. Zafascynowany nowym hobby udał się również do sklepu po nowe gierki. I tak wam je dzisiaj klasyfikuje...

Chińczyku, nie irytuj się! 

Gra klasyk. Wymyślona na poczatku ubiegłego stulecia przez Niemca, Herr Schmidta. Zainspirowana hinduską grą pachisi. Po polsku Chińczyk. Na całym świecie gra znana pod nazwą Człowieku, nie irytuj się! (Mensch argere Dich nicht). Rzeczywiście nerwy stracić można. Niby wszystko wydaje się proste, a jednak czekając na pomyślny los można się go po prostu - nie doczekać. Dlatego uważamy, że gra jest bardzo życiowa. Polecamy ją przy dysputach natury filozoficzno-egzystencjalnej. Pełnoletnim natomiast, polecamy wersję Alkochińczyk, ale o tym innym razem…

To na malanżu, to było na melanżu…Monopol-y. 


Gra nie tylko dla kształcących się w technikach o profilach ekonomicznych. Natomiast wspaniały odstresowywacz dla przygotowujących się do matury z matmy. Chodzi o to żeby główkować, a za dobre główkowanie i dobre rzuty kostką, będzie ci dane całe ziemskie bogactwo. Możesz stać się wprawdzie władcą państw, których na aktualnej mapie z 2010 roku, nie ma, niemniej jednak zbieranie opłat, podatków i haraczy od współgraczy nadal jest przyjemne. Tak więc rozkładajmy Monopoly/Eurobiznes. 

Abecadło z pieca spadło. 

Gra ta do Polski dotarła zza oceanu, z samej Ameryki. Mowa o Scrabble, czyli naszej propozycji dla miłośników słowa. Im więcej czytasz, im więcej rozwiązujesz krzyżówek i im częściej zaglądasz do Kopalińskiego, tym masz większe szanse na wygraną. Nie zapominajmy jednak, że przede wszystkim jest to zabawa. I to dobra zabawa. Propozycja dla wszystkich, którzy lubią łączyć przyjemne z pożytecznym.









Zanurz się w świecie fantasy... 

... a pomoże ci w tym kultowa gra Magia i miecz. Wspaniała grafika i fabuła sprawiły, że gra ta ma rzeszę fanów na całym świecie. Przyzwyczajeni do gier przygodowych, których akcja toczy się na ekranie monitorów, będziecie zaskoczeni jak mocno może wciągnąć was świat wojowników i smoków z tekturowej planszy. Odkryjcie granice swojej wyobraźni…









Najważniejsza jest strategia. 

Na koniec propozycja, dla tych którzy w grach planszowych wysiłek umysłowy cenią wyżej niż czystą rozrywkę. Czyli jeśli Chińczyk cię nudzi, sięgnij po Osadników z Catanu. Jest to jedna z popularniejszych gier strategicznych na świecie. Każdy gracz ma szansę stworzyć coś naprawdę wielkiego… od podstaw zbudować kolonię i dobrze nią gospodarować.




Przyznajemy, że gry planszowe mają pozytywny wpływ na nasze życie towarzyskie. A koleżanka ostatnio kupiła nawet taki zestawik gier planszowych na magnesie, dzięki czemu gramy nawet wtedy gdy się poruszamy:D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz