9 lip 2010

moda recyclingowa

Photobucket

Na fali modnych ostatnio tematów – segregacji śmieci i odzyskiwania zużytych opakowań – mad&mad postanowiło wyszperać coś w tym temacie szałowego! Kto powiedział, że recycling musi być nudny? Mad&mad zaprasza na podróż po świecie mody z odzysku!

Recycling w modzie przybiera różne formy i tyczy się różnych obiektów. Jedni wygrzebują w lumpexach ciekawe egzemplarze po czym sprzedają je na allegro, niektórzy propagują wymianę niepotrzebnymi ciuchami, które zalegają już któryś rok w szafie, inni biorą stare i działają cuda, by wyglądało jak nowe.



Joanna Paradecka

O Joannie Paradeckiej ostatnimi czasy zrobiło się głośno. Ta pani, absolwentka łódzkiego ASP, doświadczona przez pracę dla zagranicznych producentów znanych marek, po latach spędzonych na obczyźnie, postanowiła wrócić do Polski, by szerzyć modę na „ciuch z drugiej ręki”. Projekty pani Joanny są ekskluzywnymi dziełami sztuki stworzonymi z rzeczy używanych. Jak ktoś nie wierzy, że w jego szafie mieszczą się prawdziwe diamenty, które jedynie trzeba oszlifować, niech zajrzy na stronę Paradecka Heand Remade, gdzie szybko zmieni zdanie!




www.paradecka.com




Djurdjica Kesic

źródło: www.djurdjicakesic.com

Djurdjica Kesic to artystka z Australii. Nie mogliśmy się powstrzymać od wspomnienia tej osoby. Posługuje się różnymi materiałami. Jej projekty przesiąknięte są mistycyzmem, posiadają duszę. Projekt „transition” – zmiana/przejście – to biżuteria wykonana ze starego krzesła. Sama artystka opisuje ją jako metamorfozę, zmianę funkcji przy jednoczesnej zmianie formy.

Photobucket

Photobucket
źródło: www.djurdjicakesic.com

Nie ma w tym projekcie miejsca na martwą jednakowość gadżetów z supermarketów. Te przedmioty – biżuterie obciążone są historią ludzi, którzy je w przeszłości posiedli użytkując stare krzesło, którym niegdyś były. Przeistaczanie się oraz zmiany ściśle oddziaływają na jej sztukę. Seria „nomad” wydaje się być idealnym łącznikiem między tym czym kiedyś były przedmioty tworzone przez Kesic, a tym czym się stały.



www.djurdjicakesic.com



Recycled by Lenka

źródło: www.recycledbylenka.blogspot.com

Recycled by Lenka to blog, na którym można znaleźć recyclingowe torby powstałe z kurtek vintage wygrzebanych z second heand’ów. Autorka zachowuje pierwotny charakter zdobyczy, dodając parę elementów. Czaruje, miksuje i zszywa.

Photobucket
źródło: www.recycledbylenka.blogspot.com

Wszystko po to, by powstał projekt niepowtarzalny i oryginalny w swej formie. Niewątpliwie jest to pasja, ale przede wszystkim sposób bycia. Jak sama autorka wspomina, to czym się zajmuje jest wynikiem jej proekologicznej postawy oraz stylu życia. Bliski jest jej ruch slow fashion i slow design, o których coraz głośniej również na naszym podwórku. Posiadając torbę markowaną nazwą BAGS RECYCLED BY LENKA wiadomo, że jedyny egzemplarz znajduje się na waszym ramieniu.

Photobucket

www.recycledbylenka.blogspot.com

Niestety nadal ubogo jeżeli chodzi o recyclingową modę męską, co nas bardzo wkurza, ale HO::LO ma w swojej ofercie recyclingowe troby, które nadadzą się i dla panny i dla kolesia!

HO::LO

Photobucket
źródło: www.ho-lo.pl

Polska firma z Koszalina, która zaczęła produkować torby ze starych plandek, dętek rowerowych i pasów bezpieczeństwa w 2004 roku. Powoli rozszerzali swoją działalność, by po sześciu latach stać się jednym z popularniejszych producentów unikatowych akcesoriów w Polsce.

Photobucket
źródło: www.ho-lo.pl

To co wyróżnia te produkty od wszystkich innych to niesamowita wytrzymałość i drobne niespodzianki w postaci przebarwień i otarć, które świadczą o ich pierwszym życiu! Znajdziecie tu torby na laptopy, gadżety i zeszyty, małe i duże, kolorowe i czarno-białe. Wybór jest ogromny, ceny przystępne, a design ograniczony tylko fantazją producentów banerów reklamowych ;).

Photobucket

www.ho-lo.pl

Drodzy czytelnicy, kupowanie w second heandach już dawno przestało być obciachem. Za parę groszy można kupić szmatkę i puścić wodzę fantazji. Będziemy mieli pewność, że przyczynimy się do ochrony środowiska, a szafę będziemy mieć niespotykaną.

Dziękujemy wszystkim, którzy udostępnili nam materiały do tego artykułu :).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz